SIP110-PPPC-D10-ST-BK
Mfr.Part #
SIP110-PPPC-D10-ST-BK
Manufacturer
Sullins Connector Solutions
Package/Case
Datasheet
SIP110-PPPC-D10-ST-BK
Description
CONN DIP HDR IDC 20POS 28AWG PCB
Stock
5958
Manufacturer :
Sullins Connector Solutions
Product Category :
Board In, Direct Wire to Board
Cable Termination :
IDC
Color :
Black
Connector Type :
Ribbon Cable, DIP Header
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Flash
Features :
Feed Through
Mounting Type :
Through Hole, Press-Fit
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Product Status :
Active
Wire Gauge :
28 AWG
Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
The actual freight varies according to specific
situations. Please contact our customer service for more details.
Chipmh ships component orders from China to most countries in the world. We currently provide the
delivery by FEDEX/ DHL/ TNT in that order.
France, Italy, Spain). The DHL is only available if the weight exceeds 5KG.
UPS/FedEx International/TNT/DHL Express Account:
Customers could also use their own UPS/FedEx/TNT/DHL express accounts to ship their goods.
Regarding in stock parts, orders can generally be ready to ship within 24 hours.
Normally express service will be arranged once a day at 5 pm from Monday to Saturday.
Once the goods are shipped, estimated delivery time depends on your shipping option:
FedEx International Priority: 3-7 business days.
EMS:10-15 business days
DHL Express: 5-7 business days.
DHL eCommerce: 12-22 business days
Registered Air Mail: 15-30 business days
(For reference only)
Delivery and Title: Customer is responsible for all shipping costs and any applicable surcharges.
Title and risk of loss pass to customer upon delivery of the products by Grand-ic or by
any 3rd party Test Lab to the carrier. Grand-ic delivery dates are estimates only and
is not liable for delays in delivery. Grand-ic reserves the right to make partial shipments
and customer will accept delivery and pay for the Products delivered.
We will notify you by email with tracking number once order is shipped.
You can also find the tracking number in order history.
Global Express
Express DeliveryGlobal delivery 3-5 working days.FedEximage
DHLimage
TNTimage
UPSimage
Basic Instructions
Part Manufacturer Stock Description
SIP110-PPEC-D03-SK-BK Sullins Connector Solutions 442 CONN DIP HDR IDC 6POS 28AWG PCB
SIP110-PPEC-D03-ST-BK Sullins Connector Solutions 726 CONN DIP HDR IDC 6POS 28AWG VERT
SIP110-PPEC-D04-SK-BK Sullins Connector Solutions 256 CONN DIP HDR IDC 8POS 28AWG PCB
SIP110-PPEC-D04-ST-BK Sullins Connector Solutions 229 CONN DIP HDR IDC 8POS 28AWG VERT
SIP110-PPEC-D05-SK-BK Sullins Connector Solutions 727 CONN DIP HDR IDC 10POS 28AWG PCB
SIP110-PPEC-D05-ST-BK Sullins Connector Solutions 335 CONN DIP HDR IDC 10P 28AWG VERT
SIP110-PPEC-D06-SK-BK Sullins Connector Solutions 238 CONN DIP HDR IDC 12POS 28AWG PCB
SIP110-PPEC-D06-ST-BK Sullins Connector Solutions 201 CONN DIP HDR IDC 12P 28AWG VERT
SIP110-PPEC-D07-SK-BK Sullins Connector Solutions 800 CONN DIP HDR IDC 14POS 28AWG PCB